Hotel Kurzovní

Aktivity

Okolí hotelu potěší každého milovníka aktivní dovolené

Na svahu Pradědu a nad Ovčárnou najdete sjezdové tratě různých náročností. Všechny sjezdovky jsou v pěší dostupnosti od hotelu. Okolí hotelu je ideální pro běžecké lyžování – u hotelu je lyžařský běžecký areál, který je vhodný jak pro náročnější sportovce tak pro běžné turisty a je pravidelně upravován sněžnou rolbou.

V letním období je možné využití spousty turistických tras po hřebenech Jeseníků a pro milovníky cykloturistiky je možno využít cyklostezky ve vrcholové části anebo v podhůří.

Zima

Hlavním benefitem nadmořské výšky je jistota dostatku sněhu v zimním období. Praděd je jedno z nejlepších míst v České republice pro běžecké lyžování. U hotelu jsou pravidelně upravované běžecké okruhy v délce 1-5 km a také magistrála vedoucí z Ovčárny na Praděd, Švýcárnu a Červenohorské sedlo. V pěší dostupnosti je ski areál Praděd s 5 vleky a 7 sjezdovkami.

V neposlední řadě je třeba zmínit skialpinismus, který je samozřejmě díky vysoké nadmořské výšce u nás jako doma. V naší půjčovně Vám rádi zapůjčíme běžecké, lyžařské i snowboardové sety. Skialpy je možné zapůjčit v jedné ze sousedních chat.

Léto

V letních měsících si u nás užijete spousty pohybu na víceúčelovém hřišti ale samozřejmě také ve volné přírodě. Národní přírodní rezervace Praděd je protkána sítí turistických tras. Mezi nejznámější patří stezka Bílé Opavy, hřebenovka na Skřítek nebo Červenohorské sedlo.

Nemalou výzvou je pokořit nejvyšší horu Moravy na kole silničním nebo horském. V nedaleké Malé Morávce, Karlově pod Pradědem a Koutech najdete moderní bikeparky s lanovkami. Pokud těch výšek bylo na Vás moc, v nedalekém Bruntále najdete aquapark.

Posilovna

Rádi se udržujete v kondici i na dovolené? Naši posilovnu můžete využít v letní i zimní sezóně ke skupinovým cvičením i cvičení jednotlivců.